Agenda för Växjö KatedralskolaGästOnsdag 15 Augusti 2018

Gör ditt val och klicka 'Klar'

Visa








Kategorier
































































Kommande händelser ❌ 
15.08.2018 - 14.08.2019
Onsdag 15 Augusti 2018

8:00 - 10:00

  Disponibel tid för överlämningar och andra möten


10:00 - 12:00

  NPF-föreläsning i Kaula


13:00 - 16:30

  Gemensam eftermiddag


Torsdag 16 Augusti 2018

8:00 - 9:30

  Information om mentorsuppdraget


10:00 - 12:00

  Förberedande av mottagandet av nya elever


13:00 - 16:30

  IBDP K111


13:00 - 16:30

  IB-lärarmöte enligt separat inbjudan från Gilles Kennedy Övriga egen planering


Fredag 17 Augusti 2018

8:00 - 10:00

  Personalkonferens i Kaula


8:15 - 12:15

  Särskild prövning


10:00 - 12:00

  IBDP K111


10:00 - 12:00

  IB-lärarmöte enligt separat inbjudan från Gilles Kennedy Övriga egen planering


13:00 - 16:30

  Arbete i ämnesgrupperna


Tisdag 21 Augusti 2018

15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Program/IST


Onsdag 22 Augusti 2018

13:00 - 16:30

  Programhalvdag NA18 - schemabrytande


Torsdag 23 Augusti 2018

8:00 - 16:20

  Projektdag Estetiska programmet - ES16, ES17 och ES18


8:00 - 11:30

  GA dag ES16, EK16, HU16, NA16 och SA16


Fredag 24 Augusti 2018

11:30 - 12:00

  Lunchkonsert ÅK18 - Schemabrytande


Tisdag 28 Augusti 2018

15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Ämnessamråd I


Onsdag 29 Augusti 2018

9:30 - 15:00

  HU-programdag + SA17D och SA18E


12:00 - 16:20

  Projektdag Estetiska programmet - ES16, ES17 och ES18


Torsdag 30 Augusti 2018

12:15 - 13:40

  LSG


Tisdag 4 September 2018

9:30 - 11:30

  Politisk debatt ÅK16


15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Personalkonferens/APT


Onsdag 5 September 2018 - Torsdag 6 September 2018

Heldag

  Skolval 2018


Måndag 10 September 2018

18:00 - 19:30

  Föräldramöte ÅK18 - EK, IB och NA


19:00 - 20:30

  Föräldramöte ÅK18 - ES, HU och SA


Tisdag 11 September 2018

10:00 - 11:00

  Tobaksfri skola föreläsning för ÅK18


15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Program


Tisdag 18 September 2018

9:30 - 11:00

  LSG


15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Ämnessamråd II


Onsdag 19 September 2018

8:00 - 13:00

  IVÄ-kriminologi - 15 elever ur kursen HUMHUM0S-kriminologi agerar figuranter vid polisutb på LNU fm.


Tisdag 25 September 2018 - Torsdag 27 September 2018

Heldag

  Studieresa Stockholm EK16


Tisdag 25 September 2018

14:00 - 17:00

  Konferenstid 1819: Klasskonferenser ÅK18


Onsdag 26 September 2018

8:00 - 12:00

  IVÄ-kriminologi - 15 elever ur kursen HUMHUM0S-kriminologi agerar figuranter vid polisutb på LNU fm.


12:00 - 16:00

  IVÄ-kriminologi - 15 elever ur kursen HUMHUM0S-kriminologi agerar figuranter vid polisutb på LNU fm.


Tisdag 2 Oktober 2018

8:00 - 13:30

  Skolornas matematiktävling


15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Program - Förberedelser inför Öppet Hus


Tisdag 9 Oktober 2018

15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Personalkonferens/APT


Tisdag 16 Oktober 2018

9:30 - 11:00

  LSG


15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Program


Tisdag 23 Oktober 2018

15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Ämnessamråd I


Torsdag 25 Oktober 2018

8:15 - 11:15

  GP1819 MATMAT02c NA17


Måndag 29 Oktober 2018 - Fredag 2 November 2018

Heldag

  Höstlov ÅK16 / ÅK17 / ÅK18


Tisdag 30 Oktober 2018

15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Ämnessamråd II


Tisdag 6 November 2018

15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Personalkonferens/APT


Tisdag 13 November 2018

8:00 - 10:15

  GP1819 ENGENG05 ÅK18


15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Program


Onsdag 14 November 2018

8:00 - 12:00

  GP1819 SVESVE03 ÅK16


Tisdag 20 November 2018

9:30 - 11:00

  LSG


15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Ämnessamråd I


Tisdag 27 November 2018

Heldag

  Programdag EK18


15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Program


Torsdag 29 November 2018

11:00 - 13:00

  Lunchkonsert MUT


Fredag 30 November 2018

8:15 - 10:15

  GP1819 SAMSAM01b


Tisdag 4 December 2018

15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Ämnessamråd II


Onsdag 12 December 2018

8:00 - 13:15

  Nprov1819 Matematik 2c


Måndag 17 December 2018

13:00 - 16:00

  Draknästet


Tisdag 18 December 2018

15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Personalkonferens/APT


Tisdag 8 Januari 2019

15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Program


Tisdag 15 Januari 2019

15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Ämnessamråd I


Onsdag 16 Januari 2019

8:15 - 12:00

  GP1819 FYSFYS01a NA17


Fredag 18 Januari 2019

8:15 - 10:15

  GP1819 ENGENG06 ÅK17


Tisdag 22 Januari 2019

8:15 - 11:15

  GP1819 MATMAT03b ÅK16


15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Ämnessamråd II


Onsdag 23 Januari 2019

8:15 - 10:45

  GP1819 KEMKEM01 NA18


Torsdag 31 Januari 2019

8:15 - 10:45

  GP1819 KEMKEM02 NA17


Tisdag 5 Februari 2019

15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Program


Måndag 11 Februari 2019

8:15 - 11:15

  GP1819 MATMAT01c NA18 / IB18


Tisdag 12 Februari 2019

15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Personalkonferens/APT


Måndag 18 Februari 2019 - Fredag 22 Februari 2019

Heldag

  Sportlov ÅK161718


Tisdag 26 Februari 2019

8:15 - 12:15

  Särskild prövning


15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Program


Onsdag 27 Februari 2019

8:00 - 9:15

  GP1819 IDRIDR01 ÅK16


Torsdag 28 Februari 2019

8:15 - 12:15

  GP1819 MATMAT05 NA16


Fredag 1 Mars 2019

8:15 - 11:15

  GP1819 MATMAT02b ÅK17


Tisdag 5 Mars 2019

14:00 - 17:00

  Konferenstid 1819: Klasskonferenser


Torsdag 7 Mars 2019

8:15 - 11:15

  GP1819 MATMAT01b ÅK18


Tisdag 12 Mars 2019

14:00 - 17:00

  Konferenstid 1819: Klasskonferenser


Torsdag 14 Mars 2019

8:00 - 12:00

  GP1819 MATMAT04 NA16


Tisdag 19 Mars 2019

15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Personalkonferens/APT


Onsdag 20 Mars 2019

8:15 - 11:15

  GP1819 MATMAT03c NA17


Tisdag 26 Mars 2019

15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Ämnessamråd II


Tisdag 2 April 2019

8:10 - 10:20

  Nprov1819 SVESVE01/SVASVA01


15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Program


Torsdag 4 April 2019

8:00 - 11:15

  Nprov1819 SVESVE01/SVASVA01


Tisdag 9 April 2019

15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Ämnessamråd I


Onsdag 10 April 2019

8:00 - 12:15

  Nprov1819 SVESVE03/SVASVA03


Torsdag 11 April 2019

8:00 - 11:30

  Kursprov moderna språk steg 4 ÅK17 + HU16A


Måndag 15 April 2019 - Måndag 22 April 2019

Heldag

  Påsklov ÅK161718


Tisdag 23 April 2019

15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Personalkonferens/APT


Tisdag 30 April 2019

15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Ämnessamråd II


Torsdag 2 Maj 2019

8:00 - 9:35

  Nprov1819 Engelska 5


Fredag 3 Maj 2019

8:00 - 9:55

  Nprov1819 Engelska 6


Tisdag 7 Maj 2019

8:00 - 12:00

  GP1819 MATMAT05 NA16


15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Program


Onsdag 8 Maj 2019

8:15 - 10:55

  Nprov1819 Engelska 5


Fredag 10 Maj 2019

8:15 - 11:10

  Nprov1819 Engelska 6


Tisdag 14 Maj 2019

15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Personalkonferens/APT


Torsdag 16 Maj 2019

8:00 - 11:30

  Kursprov moderna språk steg 3 ÅK18 + HU17A


Måndag 20 Maj 2019

8:15 - 13:45

  Nprov1819 MATMAT03b/c


Tisdag 21 Maj 2019

8:15 - 14:40

  Nprov1819 MATMAT04


15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Program


Onsdag 22 Maj 2019

8:15 - 13:45

  Nprov1819 MATMAT01b/c


Torsdag 23 Maj 2019

8:15 - 13:35

  Nprov1819 MATMAT02b


Måndag 27 Maj 2019

8:15 - 10:45

  GP1819 KEMKEM01 NA18


Tisdag 28 Maj 2019

15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Ämnessamråd I


Onsdag 29 Maj 2019

8:15 - 12:15

  Särskild prövning


Tisdag 4 Juni 2019

15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Ämnessamråd II


Tisdag 11 Juni 2019

15:15 - 17:00

  Konferenstid 1819: Personalkonferens/APT


Torsdag 13 Juni 2019

13:00 - 14:00

  Studentutspring


15:00 - 16:00

  Studentutspring


 ◀ Augusti 2018 - September 2018 ▶ 

v.MåndagTisdagOnsdagTorsdagFredag
32 6 Augusti
 
7 Aug
 
8 Aug
 
9 Aug
 
8:15 Personalkonferens i Kaula
10:00 APT
13:00 Ämnessamråd I
15:00 Ämnessamråd II
10 Aug
 
Egen planering på arbetsplatsen samt disponibel tid för samverkan, möten och överlämning.
10:00 Träff för nyanställda inkl. lunch
33 13 Aug
 
Ämnesdag / Elevhälsodag
14 Aug
 
8:00 Programdag
14:30 GA-möte för GA-gruppen i k114
15 Aug
 
8:00 Disponibel tid för överlämningar och andra möten
10:00 NPF-föreläsning i Kaula
13:00 Gemensam eftermiddag
16 Aug
 
8:00 Information om mentorsuppdraget
10:00 Förberedande av mottagandet av nya elever
13:00 IBDP K111
13:00 IB-lärarmöte enligt separat inbjudan från Gilles Kennedy Övriga egen planering
17 Aug
 
8:00 Personalkonferens i Kaula
8:15 Särskild prövning
10:00 IBDP K111
10:00 IB-lärarmöte enligt separat inbjudan från Gilles Kennedy Övriga egen planering
13:00 Arbete i ämnesgrupperna
34 20 Aug
 
21 Aug
 
15:15 Konferenstid 1819: Program/IST
22 Aug
 
13:00 Programhalvdag NA18 - schemabrytande
23 Aug
 
8:00 Projektdag Estetiska programmet - ES16, ES17 och ES18
8:00 GA dag ES16, EK16, HU16, NA16 och SA16
24 Aug
 
11:30 Lunchkonsert ÅK18 - Schemabrytande
35 27 Aug
 
28 Aug
 
15:15 Konferenstid 1819: Ämnessamråd I
29 Aug
 
9:30 HU-programdag + SA17D och SA18E
12:00 Projektdag Estetiska programmet - ES16, ES17 och ES18
30 Aug
 
12:15 LSG
31 Aug
 
36 3 Sep
 
4 Sep
 
9:30 Politisk debatt ÅK16
15:15 Konferenstid 1819: Personalkonferens/APT
5 Sep
 
•··· Skolval 2018
6 Sep
 
···• Skolval 2018
7 Sep